niedziela, 24 stycznia 2016

"CZTERY SEKUNDY DO STRACENIA" K.A. TUCKER


Jeśli do tej pory nie poznaliście pisarstwa K.A. Tuckera, a lubicie książki dla „młodych dorosłych” to czas najwyższy po nie sięgnąć. Poznacie losy dziewczyn po przejściach, pracujących w klubach nocnych, które pokazują swoje ciała dla pieniędzy. W nocy te ambitne kobiety trudnią się zawodem uznanym za niestosowny, w dzień jedna opiekują się dzieckiem, zajmują domem czy studiują

„Chcę stąd uciec…
Zaczynam taniec.
Czuję się zaskakująco dobrze, poruszanie się przychodzi mi naturalnie. A kiedy skupiam się na
rurze, na ciężkim rytmie piosenki i na miękkim oświetleniu sceny, niemal zapominam, że jestem
otoczona napalonymi facetami. „

Już w poprzednich dwóch tomach poznajemy Caina, właściciela klubu ze striptizem, który zawsze staje w obronie przyjaciół, a także bardzo opiekuńczego wobec swoich pracownic. Od samego początku dało się go lubić. Mądry, przystojny, dobry dla innych i miły facet jest pożądany przez wiele kobiet. I takiego właśnie mężczyznę poznajemy w „Czterech sekundach”. Życzliwego i oddanego gentelmana. W tej części poznajemy jego dzieciństwo, powód powstania i prowadzenia „Pałacu Penny” czy jego gust do kobiet.

Życie Caina się diametralnie zmienia w momencie pojawienia się Charlie, młodziutkiej dziewczyny, która rozpoczyna pracę jako tancerka i barmanka w klubie. Właściciel przepada z kretesem. Codziennie ogląda jej występy na scenie, broni przed natarczywymi klientami, co bardzo podoba się dziewczynie. Nigdy wcześniej nie doświadczyła takiej troski, więc takie zachowanie ją zachwyca. Mężczyzna jednak nie zna całej prawdy o kobiecie, która zawładnęła jego umysłem. Charlie boi się wyznać dlaczego przeprowadziła się do Miami i czym się zajmuje poza pracą u „Penny”. Życie nauczyło Caina jak narkotyki, nielegalne walki i kradzieże wpływają na człowieka, więc robi wszystko by omijać je z daleka. Jednak skryta dziewczyna, kryje tajemnicę, być może związaną właśnie z tym, czego Caina obawia się najbardziej. 


„ -Już nie jesteś sobą. Jesteś Charlie Rourke, wyłącznie Charlie Rourke. Bądź, kim chcesz, ale nie wychodź z roli, moja mała aktoreczko. Póki będziesz się tego trzymać, nikt cię nie znajdzie. Nikt cię nie skrzywdzi. Wszystko w tej kopercie jest legalne. To doskonałe dokumenty.
 -To była pierwsza wskazówka, że ojczym nie mówi mi prawdy. A kiedy miesiąc później przyszło polecenie, by obsłużyć dostawę w Miami, zorientowałam się, że ta przeprowadzka ma więcej wspólnego z jego interesami niż z moim bezpieczeństwem.”

„Cztery sekundy do stracenia” to świetna powieść typu New Adult autorstwa K. A. Tucker, o niebezpiecznej grze młodziej dziewczyny uwikłanej w nielegalną działalność, która robi wszystko co w jej mocy, by zmienić swój los i przejść na dobrą drogę. Ale czy chęci jej wystarczą? 

Poprzednie części cyklu pochłonęłam bardzo szybko, biorąc ten tom obawiałam się trochę, że historia będzie się powtarzać i nic mnie już nie zaskoczy. Jednak nie jest to kolejna nudna i przesłodzona książka o trudnej miłości. Jest „lekka” i szybko się ją czyta, więc jest dobrą odskocznią od bardziej ambitnych pozycji. Łatwo przy niej się oderwać od przyziemnych problemów życia codziennego. Nie dawno na rynku pojawiła się też kolejna część z tej serii o tytule „Pięć sposobów na upadek”, jednak opowiada ona o Benym, byłym ochroniarzu klubu nocnego, który rozpoczyna pracę prawnika. Polecam serie Tuckera każdej dziewczynie, bo jest warta przeczytania.

Darmowy fragment można przeczytać tutaj.

Moja ocena: 5+/6
Gatunek: New adult, dla młodzieży, romans
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 560

2 komentarze:

 1. Mszę w końcu dopaść gdzie je wszystkie!
  Wydają się tak fantastyczne, że aż boli.


  Pozdrawiam serdecznie,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo są świetne, tylko nie można zniechęcać się początkiem, czasami mogą wydawać się trochę banalne, jednak później zmienia się zdanie ;p

   Usuń

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)