środa, 20 stycznia 2016

KONKURS "ŻNIWA ZŁA" - WYNIKI
Lubisz dostawać książki? Na pewno :) Wystarczy, że weźmiesz udział w konkursie, a książka "Żniwa zła" Roberta Galbraitha może być Twoja :)

WYNIKI KONKURSU

Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Powinnam co prawda anulować konkurs, bo zgłosiło się za mało osób, jednak nie miałam serca. Postanowiłam wyłonić zwycięzcę z trójki chętnych. Niestety jedna z osób nie spełniła wszystkich wymogów :(

Nagroda wędruje do OBLICZA RÓŻY.

GRATULUJĘ WYGRANEJ :)

Aby wygrać książkę należy:
1. Opisać zbrodnię doskonałą. Wygra najbardziej kreatywną odpowiedź.
2. Zostać obserwatorem publicznym bloga Kate with books.
3. Udostępnić bannerek na facebook'u lub blogu lub google+.

Zwycięzca jest jeden! 

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem i sponsorem konkursu jest autorka bloga Kate with books.

2. Konkurs trwa od 20.01.2016 r. do 06.02.2016 r. do godz. 20.00.

3. Wyniki zostaną ogłoszone do 3 dni, od dnia zakończenia konkursu.
4. Nagrodą jest 1 egzemplarz nowej, nie czytanej książki "Żniwa zła" Roberta Galbraitha.
4. Zgłoszenia zamieszczamy w komentarzu pod postem konkursowym na blogu.
5. Nagrodę wysyłam tylko w rejon Polski.
6. W przypadku braku kontaktu z wygraną osobą w ciągu 2 dni, nastąpi ponowne wyłonienie zwycięzcy.

7. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
8. W konkursie musi wziąć udział minimum 10 osób, inaczej konkurs zostanie anulowany.
9. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.


Przykładowa odpowiedź:

Zadanie:
Obserwuję jako: 
Udostępniam baner (link):
E-mail:

---------------------------------------------------------------------------------------------
Banner do udostępnienia

Życzę powodzenia! 

7 komentarzy:

 1. Zgłaszam się!
  Obserwuje jako: Karolina Klekowska
  E-mail: gepard1234@op.pl
  Udostępniam: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010301640377
  Zadanie:PORADNIK IDEALNEJ ZBRODNI
  Idealna zbrodnia to coś więcej niż pozbycie się kogoś i nie zostawienie śladów.To plan,który musi działać przez kilka dobrych miesięcy.Przy jego realizacji trzeba głównie wykazywać się cierpliwością,aby niczego nie zepsuć,dlatego potrzebujesz odpowiedniego poradnika,który pomoże ci przejść przez wszystkie etapy przestępstwa.

  Zaczynając musisz mieć ustalone w jaki sposób załatwisz tą osobę i co na tym zyskasz.Może zdobyć "tylko" spokój ducha lub masę pieniędzy w spadku albo upragnionego mężczyznę. Załóżmy jednak,że naszym celem jest zemsta na kimś,kto prowadząc po pijanemu,zabił kogoś nam bliskiego. Nie możemy się z tym pogodzić. w szczególności kiedy on żyje sobie w luksusie bez wyrzutów sumienia.

  Następna rzecz:kiedy masz już opanowany powyższy punkt,musisz sprawdzić ile masz na koncie. Przyznajmy to - śledzenie,łapówki,usuwanie śladów i inne rzeczy,z których będziemy korzystać muszą nieźle kosztować. Nie każdego stać na perfekcyjną zbrodnię,ale jeśli masz pokaźną sumę pieniędzy,to możesz ruszać dalej.

  Aż do...rozpoczęcia swojej roli. Chcąc kogoś się pozbyć i zrobić to tak,aby najbliższa osoba naszej przyszłej ofiary za to poniosła konsekwencje (tak jest dobitniej;podwójna zemsta),należy po obserwacjach zastanowić się do kogo się przyssać,z jakiej pozycji najlepiej zaatakować. Wiesz,że ciotka wciąż przyjaźnie się z kobietą mieszkającą parę ulic dalej? To świetnie. Sprawdź czy ona ma córkę lub syna.Możesz się z nimi zaprzyjaźnić. Wykorzystuj wszystko,co się da.
  UWAGA: Nigdy nie podawaj swoich prawdziwych danych. Mniejsze wtedy prawdopodobieństwo,że cię poznają.

  Kiedy rozpoznasz sytuację,masz dojścia,musisz wymyślić motyw. Jaki mogłaby mieć przyjaciółka ciotki? Przykładowo uraz z przeszłości,który wzbudza takie emocje,że tracisz rozum. Pamiętasz,że ciotka kiedyś nie wysłała dokumentów do prestiżowego uniwersytetu,do którego ona zawsze chciała się udać,bo to mogłoby odmienić jej życie? Wspaniale. Użyj tego. Zazwyczaj babcie lubią narzekać na swój los. Kiedy tylko zobaczą,że mogłoby się to inaczej potoczyć,są wściekłe.

  Motyw masz,więc został tylko sposób na zbrodnie. Co powiesz,aby na najbliższym obiedzie z tobą,starszą ciotką,jej koleżanką i córką coś się stanie. Potrzebujesz świadka,który jest uczciwy i powie,że ty nie miałaś z tym nic wspólnego.Taką osobę,która w imię sprawiedliwości wyda własną rodzinę.Musisz tylko sprawić,że sekrety wyjdą na wierzch. Zainicjuj tą sytuację,np. zacznij mówić o studiach,a wtedy przyjaciółka rodziny zacznie mówić o swoich możliwościach uczenia się. Może to wzbudzi w ciotce na stare lata poczucie przyznania się,a tamta pani nie wytrzyma i rzuci się na nią. I proszę...masz zemstę,zbrodniarza ex-przyjaciółkę ofiary,świadka...no i spadek po ciotce,bo ta nie miała nikogo innego przy sobie. To przykładowy scenariusz,opierający się na tym,że znasz osoby,które nie kontrolują emocji,ale każdy z nas czasem ma dość,np. ty. Właśnie czytasz poradnik mordercy. Jaki jest twój motyw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, mam pewien dylemat. Udostępniłaś banner...ale nie mam podglądu Twojego profilu na fb, co do obserwacji, nie widzę Cię na liście obserwatorów bloga...

   Usuń
 2. Zadanie: Zbrodnia doskonała - krótki poradnik w punktach ;)
  1. Obserwuj swoją ofiarę - musisz poznać jej plan dnia, tygodnia, miesiąca. Musisz wiedzieć: kto, kiedy i jak często ją odwiedza. Musisz poznać jej zainteresowania i musisz uderzyć w odpowiedniej chwili.
  2. Obserwuj otoczenie - bądź przeciętny, nie wyróżniaj się z tłumu, by później nikt nie mógł Cie opisać policji.
  3. Przygotuj się - rękawiczki to podstawa. Pilnuj też, by nie zostawić po sobie śladów, które mogłyby na Ciebie naprowadzić.
  4. Zaatakauj tak, aby nikt nie był pewny, że dana osoba zginęła - możesz napisać e-mail od swojej ofiary dla rodziny, w którym ofiara pisze, że musiała wyjechać, że dała już rady i wróci, kiedy wszystko sama sobie wyjaśni.
  5. Nie wystarczy zabić - ok, zabiłeś, ale co dalej? Nie możesz ofiary pozostawić przy najbliższej ulicy. Musisz ją ukryć. Masz dwie opcje - zakopać i zapomnieć - w miejscu, w którym mało kto bywa albo zatopić i czekać, aż woda zrobi swoje. Ja bym wybrała opcję numer 2, ale to nie ja chcę dokonać doskonałej zbrodni.
  6. Zapomnij - nie możesz wracać do tego, co zrobiłeś. Udaj, że tego nie było. Zresztą i tak nikt Ciebie nie podejrzewa. Ofiary nie znałeś, a nawet jeśli to zbyt słabo, motywu nie miałeś, więc Ciebie policja od razu wyeliminuje. Pamiętaj, że po odnalezieniu ciała to będzie temat numer jeden nawet w Twoim domu czy w pracy (dlatego też postaraj się, by ciała szybko nie znaleziono - punkt 5).
  Powodzenia! :)
  Obserwuję jako: magi18
  Udostępniam baner (link): https://plus.google.com/109443195806607439941/posts/SSosN9JKPU8
  E-mail: magda-17_17@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Zadanie:
  Przepis na zbrodnię doskonałą,
  to zamienić się miejscem z ofiarą.
  Przed wścibskimi oczami zawodzić i szlochać,
  bo straciło się kogoś, kogo zdążyło się pokochać.
  Ostrożnym być trzeba na każdym kroku,
  nie wymykać się nigdy, nawet po zmroku.
  Policji nie unikać, śmiało odpowiadać na pytania,
  zaproponować wariografem badania.
  Taka pewność siebie i okazywanie rozpaczy,
  wywiedzie na manowce zbrodniarza ścigaczy ;)
  Którzy na żaden ważny trop nie mogą wpaść,
  przeciw inteligencji twej, mają zaledwie poszlak garść.
  Wielkim sprzymierzeńcem jest upływający czas,
  Sprawa przycichnie, a wtedy bierz nogi za pas ;)

  Obserwuję jako: Oblicza Rozy
  Udostępniam baner: https://www.facebook.com/katarzyna.rozalska.58/posts/1755135151383037
  E-mail: obliczarozy@wp.pl
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam jeszcze na 7 komentarzy konkursowych, bo nie chciałabym anulować konkursu, bo odpowiedzi są bardzo kreatywne i chciałabym kogoś nagrodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia, ja niestety nie mam ostatnio weny, ale z tego co wiem, książka jest genialna i gdyby można było ją wygrać bez odpowiedzi konkursowej, oh wzięłabym udział. ;)


  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Powinnam co prawda anulować konkurs, bo zgłosiło się za mało osób, jednak nie miałam serca. Postanowiłam wyłonić zwycięzcę z trójki chętnych. Niestety jedna z osób nie spełniła wszystkich wymogów :(

  Nagroda wędruje do OBLICZA RÓŻY.

  GRATULUJĘ :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)