sobota, 26 grudnia 2015

"TRUP GIDEONA" PRESTON DOUGLAS, LINCOLN CHILD

„Trup Gideona” to drugi tom przygód Gideona Crew, niesamowitego fizyka, genialnego umysłu i fantastycznego aktora. Historia, z którą stykamy się w tej części, porywa nas w wir bardzo szybkiej akcji, parokrotnie zmieniającej swój tor, więc do samego końca nie możemy domyśleć się, kto tak naprawdę jest winny, a kto wrabiany.

Może zacznę od początku. Gideon otrzymuje kolejną propozycję od swojego tajemniczego zleceniodawcy, by pomóc policji w uspokojeniu Chalkera, jednego z fizyków z Los Alamos, który popadł w paranoję i przetrzymuje zakładników grożąc im śmiercią. Naukowiec swoim zachowaniem stawia na nogi wszystkie miejscowe jednostki policji i agencje rządowe, jednocześnie twierdząc, że ktoś „strzela” w niego wiązką promieni, sprawiając mu niesamowity ból. Chwilę później dowiadują się, że ktoś w okolicy konstruował bombę nuklearną i prawdopodobnie użyta zostanie do ataku na Waszyngton. Gideon, choć niechętnie, otrzymuje do pomocy przy tej sprawie nowego partnera, agenta FBI Stone Fordyce’a. Mają tylko dziesięć dni na zlokalizowanie bomby, uratowanie miasta i obezwładnienie terrorystów. Czy wystarczy im czasu na zneutralizowanie zagrożenia?

Gideon co krok epatuje swoją inteligencją, dzięki której rozwiązania sytuacji są niebanalne, a dla czytelnika bardzo intrygujące. Parokrotnie wspomina maksymę Sherloka Holmesa, próbując wyłonić osobę winną panującego chaosu.

„Jeżeli odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, chociażby zdawało się najbardziej nieprawdopodobne, mu być prawdą.”

Moim zdaniem, fabuła „Trupa Gideona” jest jeszcze lepsza i bardziej intrygująca niż pierwsza zapierają momentami dech w piersi, a nawet powodują dreszczyk emocji w czytelniku. Nie do końca jednakże lubię czytać o technicznych aspektach broni nuklearnej czy innych czynnikach fizycznych, mimo wszystko historia jest bardzo ciekawa i wciągająca.
część cyklu. Wartka akcja i niespodziewany zwroty

Reasumując seria o Gideonie jest dla każdego czytelnika, nie zależnie czy jesteś kobietą lubiącą powieści obyczajowe, czy mężczyzną lubującym się tylko w thrillerach. Każdy znajdzie w tej historii coś dla siebie.


Moja ocena: 6-/6

Gatunek: Powieść sensacyjna
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Ilość stron: 540
2 komentarze:

  1. Nie znam tej serii, ale skoro tak bardzo Ci się podoba, to wezmę ją pod uwagę w wolnej chwili.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie kończę trzecią i ostatnią część. Jest totalnie inna i mz jeszcze lepsza ;)

      Usuń

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)