wtorek, 8 grudnia 2015

"UWIKŁANI. POKUSA" LAURELIN PAIGE

Pamiętacie film „ Niemoralna propozycja” w którym ekscentryczny miliarder proponuje milion dolarów za jedną noc spędzoną z żoną pewnego mężczyzny? Czytając „Pokusę”  moim pierwszym skojarzeniem był właśnie ten film, w którym małżeństwo potrzebujące przypływu sporej gotówki przystaje na dość specyficzną ofertę. Fabuła książki była trochę zbliżona do tej z filmu. 


Alayna pracuje w klubie nocnym jako barmanka, jednak ma większe aspiracje i ambitnie dąży do otrzymania awansu na stanowisko menedżera lokalu. Do tej pory dziewczyna radzi sobie w życiu prywatnym. Wynajmuje całkiem przyjemne mieszkanie w centrum miasta, ćwiczy jogę, a także otrzymuje dyplom magisterski. W finansach pomaga jej brat. W między czasie jednak właścicielem klubu zostaje niesamowicie przystojny miliarder Hudson Pierce. Już na samym początku współpracy bogacz przedstawia jej propozycję nie do odrzucenia:

„-Potrzebuję Cię, żebyś zerwała zaręczyny.
  -Uch, co takiego? A czyje?
-Moje.”

Czy Alayna  rozważy ofertę przystojnego właściciela pozytywnie? Czy obawiając się przed utratą awansu odmówi mu?

„Pokusa” to nie jest zwykła romantyczna historyjka, jakich ostatnio pełno pojawiło się ostatnio na naszych półkach. To przede wszystkim erotyk ze szczyptą tajemniczości, z pewną dozą wątków psychologicznych i zagadnień ekonomicznych. Główna bohaterka nie jest prostą dziewczyną, która mimo swoich problemów nie radzi sobie z życiem, to kobieta pewnie stąpająca po ziemi i pokazująca na każdym kroku, że zapracowała na swój tytuł magistra ciężką pracą. Natomiast Hudson jest zapracowanym mężczyzną, który potrafi docenić nie tylko wygląd płci pięknej, ale także intelekt. Nie jest to na pewno książka przesłodzona i ogromem nudnych, sztampowych dialogów. W każdym rozdziale dowiadujemy się nowych faktów związanych z przeszłością bohaterów, a wiele z nich zaskakuje nas w niespodziewanych momentach.

Książkę przeczytałam z zapartym tchem, szybko, zarywając kolejną noc z rzędu. Styl pisarski jest lekki, ale nie zbyt banalny. Niebawem opublikowane zostaną jeszcze dwa tomy historii z punktu widzenia dziewczyny i prawdopodobnie jeden przedstawiony z perspektywy Hudsona. Polecam powieść każdemu, zarówno kobietom jak i mężczyznom, gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Na stronie Empik.com możecie przeczytać darmowy fragment. 

Moja ocena: 5+/6

Gatunek: Powieść erotyczna 
Ilość stron: 360 
Wydawnictwo: Kobiece

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)