wtorek, 19 września 2017

"CENA SZCZĘŚCIA" KRYSTYNA MIREK [RECENZJA]


Czy szalona miłość łamiąca wszelkie zasady i konwenanse jest w stanie przetrwać? Czy hrabia może poślubić dziewczynę o niższym statusie społecznym? I czy zwykła dziewczyna odnajdzie się w świecie wielkiej elity? Krystyna Mirek w drugim tomie sagi Cantendorfów przedstawia nieprzewidywalne wręcz wydarzenia, które zapierają dech w piersi, rozbawiają i szokują. Powieść „Cena szczęścia” jest zdecydowanie godna polecenia.


Ale od początku. W poprzedniej, to znaczy pierwszej części, poznajemy zawikłaną historię małżeństw Hrabiego Aleksandra, któremu nie było dane posiadanie szczęśliwego związku. Mężczyzna nadal poszukuje tej jedynej kobiety, która pokocha go za to jaki jest, a nie tylko ze względu na nazwisko czy posiadany majątek. W nieplanowanych okolicznościach poznaje Kate, rudowłosą piękność, jednak z rodziny będącej na skraju bankructwa. Nikt nie spodziewał się, że ta dwójka zakocha się, nie bacząc na zasady panujące w tamtych czasach. 

Ale nic, co jest piękne, nie trwa wiecznie. Kochanka hrabiego Lady Adler knuje niecny plan wymuszenia małżeństwa na Aleksandrze. Postanawia zajść w prawdziwą ciąże, bo udawana prędzej czy później wyjdzie na jaw, z obcym mężczyzną i w ten sposób usidlić swojego „ukochanego” . Ale czy miłość mężczyzny będzie silniejsza od poczucia obowiązku wychowania długo wyczekiwanego potomka?

Jakby tego było mało, tajemnica zamku z przeszłości zaczyna zbierać żniwa. Wpłynie to nie tylko na związek Aleksandra i Kate, ale również na gospodynię majątku czy owianą tajemnicą czarownicę Alice. Im więcej czytamy, tym mniej wiemy. Trudno przewidzieć dalsze losy, a każde wydarzenie zaskakuje i rodzi kolejne pytania. Autorka w genialny sposób prowadzi nas przez zawiłą sytuację rodu Candedorfów, zmuszając nas wręcz do dalszego czytania. Nie sposób jest odłożyć lektury na później, bo po głowie krąży nam tysiące myśli. 

Pomimo skomplikowanych relacji pomiędzy bohaterami, nie odczuwamy irytacji czy dezorientacji, gdyż styl jest na tyle łatwy i przyjemny, iż bez problemu nadążamy za całą akcją. Wbrew pozorom jesteśmy w stanie polubić każdą postać pojawiającą się w książce. Niezależnie czy jest to tajemniczy ogrodnik, czy samolubna gosposia, a nawet wredna kochanka. Każda z tych osób przedstawiona jest w specyficzny sposób, przez co odczuwamy sympatie niemal do wszystkich . 

Historia jest tak niesamowita, że po zapoznaniu się z drugim tomem powieści jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, iż ekranizacja tej fabuły byłaby strzałem w dziesiątkę. Dlatego mam ogromną nadzieję, że kiedyś się doczekam mini serialu o losach rodziny Candendorf. W między czasie stanowczo zalecam zapoznanie się z tą serią, gwarantując stuprocentowy zachwyt. 

Tutaj przeczytasz fragment powieści :)

Moja ocena: 9/10

Tytuł: Cena szczęścia
Autor: Krystyna Mirek
Cykl: Saga Rodu Cantendorf. Tom 2
Gatunek: Obyczajowa, Romans historyczny
Wydawnictwo: Edipress
Ilość stron: 360

Tajemnica zamku **Cena szczęścia *** Prawdziwa miłośćBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)