niedziela, 9 października 2016

STOSIK #4Tym razem mój mini stosik, to zbieranina książek z fabułami kryminalnymi lub zbliżonymi do tego gatunku. Dwie z nich to pozycje o bardzo wysokich notach. Natomiast dwie pozostałe, to dwie części serii "Naznaczeni", które także zebrały duże grono wielbicieli, a jako że jestem miłośnikiem książek młodzieżowo-sensacyjnych, to pewnie staną się także moimi ulubionymi pozycjami. Tak więc zapraszam do szerszego opisu każdej pozycji poniżej.1. "NAZNACZENI" Barnes Lynn Jennifer

"Naznaczeni" - powieść dla fanów "Mentalisty", "Milczenia owiec" i "Kryminalnych zagadek CSI"

Niewyjaśnione zagadki z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Siedemnastoletnia Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz. Ale nigdy nie traktowała tej umiejętności poważnie – przynajmniej do czasu, gdy upomniało się o nią FBI. Biuro rozpoczęło tajny program, do którego wciąga wyjątkowych nastolatków, by przy ich pomocy zamknąć niechlubne sprawy z przeszłości, i potrzebuje pomocy Cassie.

Dziewczyna przeprowadza się na drugi koniec kraju, żeby wziąć udział w szkoleniu razem z grupą rówieśników obdarzonych talentami równie niezwykłymi, jak jej własny. Wszyscy oni są tak samo zagadkowi jak nierozwikłane sprawy, którymi mają się zająć. Współlokatorka Cassie, Sloane, ze statystykami radzi sobie znacznie lepiej niż z ludźmi, a Lia, ludzki wykrywacz kłamstw, jest tak dokuczliwa, jak to tylko możliwe. Dean to równie zdolny profiler jak Cassie, ale wciąż trzyma ją na dystans. Michael doskonale odczytuje emocje, dzięki czemu często wchodzi do głowy Cassie i załazi jej za skórę. Ale nikt, kto bierze udział w programie, nie jest tym, za kogo się podaje. Kiedy na ich drodze staje prawdziwy morderca – uwikłani w śmiertelną grę w kotka i myszkę – muszą wykorzystać wszystkie swoje zdolności, żeby ocaleć. Czy będą potrafili sobie zaufać?

Ta książka podnosi poziom adrenaliny i nie pozwala zasnąć, zanim nie dotrzesz do ostatniej strony.

Darmowy fragment znajdziesz tutaj.

Premiera: 15 czerwiec 2016
Wydawnictwo: Pascal

------------------------------------------------

2. "NAZNACZENI. TOM 2. MROCZNA STRONA" Barnes Lynn Jennifer

„Żadne z nas nie miało normalnego dzieciństwa. Inaczej nie bylibyśmy Naznaczeni.”

Cassie ma 17 lat i niezwykły talent do wnikania w ludzkie umysły. Dzięki niemu dołączyła do elitarnego programu FBI, gdzie wraz z czwórką pozostałych uczestników rozwiązuje sprawy kryminalne z przeszłości. Michael odczytuje emocje z twarzy równie łatwo, jak reszta ludzi czyta nagłówki w gazetach. Sloane potrafi analizować dane lepiej niż niejeden komputer. Lia to chodzący wykrywacz kłamstw a Dean rozumie morderców lepiej niż ktokolwiek inny. Ale kiedy dochodzi do kolejnej zbrodni, chłopak nie chce mieć ze sprawą nic wspólnego. Morderca traktuje swoje ofiary w taki sposób, jak robił to kiedyś ojciec Deana… Zaczyna się śmiertelna gra. Czy Cassie uda się pomóc chłopakowi? Czy uczucie, które się między nimi pojawia nie skomplikuje sprawy? Czy Naznaczonym uda się uciec przed psychopatycznym mordercą?

Premiera: 14 wrzesień 2016
Wydawnictwo: Pascal

------------------------------------------------

3. "OSKARŻONY" Lisa Ballantyne

Poruszający i trzymający w napięciu thriller psychologiczny o ciemnej stronie każdego z nas.
Bada powiązania jakie łączą nas z przeszłością i odpowiada na pytanie czym jest wina. Ośmioletni chłopiec zostaje znaleziony martwy na placu zabaw. Jego, o trzy lata starszy, sąsiad zostaje oskarżony o przestępstwo. Na czele obrony staje adwokat Daniel Hunter, mistrz przegranych spraw.

Darmowy fragment znajdziesz tutaj.

Premiera: 4 grudzień 2013
Wydawnictwo: Ole

------------------------------------------------

4. "POZWOLĘ CI ODEJŚĆ" CLARE MACKINTOSH

Tragiczny wypadek rozegrał się na jej oczach, nie była w stanie mu zapobiec. Czy na pewno?

Świat Jenny Gray kończy się w ułamku sekundy, kiedy w wypadku ginie jej synek. Jedyną szansą na powrót do normalności jest porzucenie całego dotychczasowego życia. Ucieka od przeszłości do maleńkiej wioski na walijskim wybrzeżu. Mimo to nie jest w stanie uwolnić się od lęku, rozpaczy i wspomnień strasznej listopadowej nocy, która na zawsze zmieniła jej życie.
W końcu w życiu Jenny pojawia się iskierka nadziei na szczęście. Jednak przeszłość nie zamierza zostawić jej w spokoju, a konsekwencje zderzenia z nią będą miażdżące… Czy można uwolnić się od traumatycznych wspomnień? Jak poradzić sobie z paraliżującym strachem?

Darmowy fragment znajdziesz tutaj.

Premiera: 23 czerwiec 2015
Wydawnictwo: Prószyński 

                               ------------------------------------------------

Czy któraś z wymienionych przeze mnie pozycja sprawiła Cię w zachwyt lub ciekawość?4 komentarze:

 1. "Pozwolę Ci odejść" brzmi intrygująco. Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Czytałam o niej same dobre recenzje :)

   Usuń
 2. Nie żebym szedł za większością, ale jednak z tych czterech pozycji też najbardziej uwagę mojej skromnej osoby zwraca "Pozwolę Ci odejść". Nie dość, że okładkę ma pierwsza klasa to jeszcze tytuł zdecydowania zaciekawia i przez to książka aż się prosi o jej przeczytanie. Odnoszę wrażenie, że zakończenie książki będzie zarówno wzruszająca, fascynujące i z lekką nutą radości zarazem. Coś czuję, że bohaterka nigdy nie pogodzi się ze stratą, bo przecież strata jakiej doznała odciska na człowieku niezmywalne piętno, jednak na pewno dozna jakiegoś oczyszczenia, które da jej moc do działania po tym tragicznym zdarzeniu. Wydaje mi się, że nie można uwolnić się od traumatycznych wspomnień. Można jedynie podjąć próbę ich wyciszenia, ale wydaje mi się że jest to działanie jedynie na krótką metę. Pewne wydarzenia których często doświadczamy w swoim życiu niezależnie od swojej woli, odciskają na nas ślad tak wielki, że nie istnieją środki umożliwiające przejście nad nimi do porządku dziennego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co pozycja ta czeka w kolejce. Ale kiedyś na pewno ją przeczytam :)

   Usuń

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)