wtorek, 24 kwietnia 2018

"PRZYCIĄGANIE" ELŻBIETA RODZEŃ [RECENZJA]Na pierwszy rzut oka opis wydaje się być znajomy, jednak to tylko pozory. To nie jest kolejna banalna powieść o niesprawnym chłopaczku i nieudolnej opiekunce, którym życie niesie pasmo zabawnych i głupich sytuacji. To cudowna, rzeczywista i pełna mądrości książka o dwójce ludzi borykających się z problemami dnia codziennego. Elżbieta Rodzeń ponownie podniosła poprzeczkę, genialnie kreując historię dwojga dorosłych osób posiadających spory bagaż doświadczeń. Wiedziałam, że się nie zawiodę tą pozycją, i tak też było. 

Czytając zapowiedź książki, nie wiedziałam czego się mogę spodziewać, mimo to z przyjemnością sięgnęłam po tą powieść. Troszkę się obawiałam powtórki z „Zanim się pojawiłeś”, gdzie młoda dziewczyna staje się opiekunką urodziwego oraz krnąbrnego niepełnosprawnego chłopaka, jednak już po pierwszej stronie szybko uświadomiłam sobie, że ta historia jest zupełnie inna. Co prawda, poznajemy kobietę, która troszczy się o nieziemsko przystojnego Garetta, jednak na tym podobieństwo się kończy. Nadia jest wykwalifikowaną pielęgniarką, a wykształcenie i doświadczenie sprawia, że dokładnie wie co robi. Kobieta nie miała ani łatwego dzieciństwa, ani lekkiego życia dorosłego, jednak mimo tego skończyła studia, a dzięki ciężkiej pracy oraz silnej woli udaje się jej iść dalej przed siebie. Dlatego też zatrudnia się jako prywatna opiekunka osoby niepełnosprawnej, choć nie posiadając zbyt wiele informacji o tej posadzie, przyjmuje ją z nadzieją, że ta odmieni jej trudną sytuację. 

Garret to prawdziwy mężczyzna, prawnik zajmujący się rozwodami, pochodzący z dobrej rodziny, o stabilnej sytuacji materialnej nie jest ani niedołężny, ani zakompleksiony i pomimo swojej niepełnosprawności, doskonale radzi sobie sam. Jego codzienność jest pełna adrenaliny, wrażeń i sytuacji, których powstydził by się nie jeden sportowiec. Dlatego zatrudnienie opiekunki jest wręcz śmieszne i niepotrzebne, ale biorąc pod uwagę sytuację Nadii, nagłe rozwiązanie umowy jest nie na miejscu. 

„Przyciąganie” to magiczna powieść o sile woli, zrozumieniu, życiu bez barier i wiary w swoje możliwości. Następny dzień będzie jeszcze lepszy, wystarczy tylko tego chcieć i do tego dążyć, rozwiązywać problemy i iść do przodu. Autorka w genialny sposób przedstawia swoich bohaterów, którzy nie są nudnymi i mdłymi ludźmi, a osobami o pięknych duszach, choć ze skomplikowanymi charakterami. Obojga można polubić już od pierwszych stron. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Nadia nie jest głupiutką gąską, której wszystkie czynności wychodzą na opak, jest inteligentną kobietą, godną podziwu. Natomiast Garret, mężczyzna lubiący dobrą zabawę, ma dla kogo żyć i właśnie to pomaga mu przetrwać wszystkie momenty zwątpienia, z którymi czasem się boryka. 

Cały czas podtrzymuje swoją opinię, że każda książka Elżbiety Rodzeń to istny majstersztyk obyczajowy, poruszający serca wszystkich jej czytelników. Powieść czyta się niemal jednym tchem, a kiedy zbliża się koniec, to nie możemy uwierzyć, że tak szybko on następuje. Nie mniej wszystko jest idealnie wyważone, zarówno długość, jak i styl pióra i ilość emocji, które możemy pochłonąć. Oddaję więc wielki ukłon w stronę autorki i zachęcam do pisania kolejnych historii. 

Moja ocena: 9/10

Data premiery: 16 kwiecień 2018r.

Tytuł: Przyciąganie
Autor: Elżbieta Rodzeń
Gatunek: Powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 451

Za egzemplarz książki do recenzji premierowej 
serdecznie dziękuję autorce Elżbiecie Rodzeń. 3 komentarze:

 1. Właśnie kończę czytać tę książkę i widzę,że mamy podobne odczucia, ale mam jedno małe zastrzeżenie odnośnie problemu Nadii,ale o tym już wkrótce w recenzji na blogu, na którą już dzis serdecznie Cię zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja powiem tylko tyle. Z niecierpliwością czekam na kolejne dzieło Pani Elżbiety Rodzeń bo wszystkie jej książki, które czytałam są wspaniałe w tym ta

  OdpowiedzUsuń
 3. ZAMIAST UDZIELENIA POŻYCZKI ,, JESTEM COŚ NOWEGO
  Zdobądź 5500 USD każdego dnia przez sześć miesięcy!

  Zobacz jak to działa

  Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnego bankomatu za pomocą zhakowanej karty bankomatowej?
  Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, prosta umowa ...

  Zamów pustą kartę bankomatową już teraz, a otrzymasz miliony w ciągu tygodnia !: skontaktuj się z nami
  za pośrednictwem adresu e-mail :: {Universalcardshackers@gmail.com}
    
  Mamy specjalnie zaprogramowane karty bankomatowe, których można użyć do włamania się do bankomatu
  maszyny, karty bankomatowe mogą być używane do wypłaty w bankomacie lub przeciągnięcia, o
  sklepy i POS. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym
  kupujący na całym świecie, dzienny limit wypłat w bankomacie wynosi 5 500 USD
  oraz do 50 000 $ limitu wydatków w sklepach w zależności od rodzaju karty
  zamawiasz :: a także, jeśli potrzebujesz innego cyberhakowania
  usługi, jesteśmy tutaj dla ciebie o każdej porze każdego dnia.

  Oto nasze cenniki KART ATM:

  Karty, które wypłacają 5500 USD dziennie, kosztują 200 USD
  Karty, które wypłacają 10 000 USD dziennie, kosztują 850 USD
  Karty, które wypłacają 35 000 USD dziennie, kosztują 2200 USD
  Karty, które wypłacają 50 000 USD dziennie, kosztują 5500 USD
  Karty, które wypłacają 100 000 USD dziennie, kosztują 8 500 USD

  zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa !!!

  Cena obejmuje opłaty i koszty wysyłki, zamów teraz: skontaktuj się z nami za pośrednictwem
  adres e-mail :::::: {Universalcardshackers@gmail.com}
  Whatsapp ::::: + 31687835881

  OdpowiedzUsuń

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)