środa, 11 maja 2016

STOSIK #1Dzisiaj dotarła do mnie paczuszka z niePrzeczytane.pl Jak tylko dostałam sms-a, że książki czekają na mnie w paczkomacie, od razu "pobiegłam" do żółtej skrzynki i je wyciągnęłam :) To były moje pierwsze zakupy w tej księgarni i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Nie dość, że wszystko szybko skompletowali, to woluminy przyszły w bardzo dobrym stanie. W prezencie dostałam jeszcze fajną zakładeczkę :)

Stosik #1 może nie jest zbytnio wysoki, ale rzadko kiedy kupowałam tyle książek na raz. Tym razem wybór padł na jedną pozycję opartą na faktach, trzy sensacje i jedną polską obyczajówkę.Dla bardziej ciekawskich poniżej dokładne opisy każdej książeczki (od góry).

1. "Imprium złota" Andy McDermott 
Morderczy wyścig po zaginiony skarb Inków.
BESTSELLEROWY AUTOR NEW YORK TIMES
Książka dla fanów Indiany Jonesa

MIĘDZYNARODOWA AGENCJA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO, NOWY JORK

Archeolog Nina Wilde i jej mąż Eddie Chase, były żołnierz brytyjskich sił specjalnych SAS, uczestniczą w dochodzeniu w sprawie szmuglowanych zabytków sztuki. Z zaskoczeniem odkrywają, że są bliscy poznania lokalizacji zaginionej osady Inków. Odnalezienie jej może ich doprowadzić do jednej z największych legend wszechczasów – mitycznego złotego miasta, El Dorado.

VALVERDE – WENEZUELA

Okazuje się, że Nina i Eddie nie są jedynymi, którzy pragną odkryć legendarne miasto. W głębi dżungli muszą zmierzyć się ze skorumpowanymi żołnierzami, żądnymi krwi rewolucjonistami i bezwzględnymi bossami narkotykowymi, których nic nie powstrzyma przed zdobyciem skarbów El Dorado.

Ile przyjdzie im zapłacić za to, by dotrzeć do największej z fortun?

2. "DZIEWCZYNA O KRUCHYM SERCU" Elżbieta Rodzeń

Janek to chłopak towarzyski i lubiany, w szkole wzorowy uczeń, a w wolnych chwilach wolontariusz. Ulka to jego przeciwieństwo – opryskliwa, nieufna, skryta.

Oboje są w klasie maturalnej, a z racji częstych nieobecności dziewczyna ma zaległości z matematyki. Janek zgłasza się na ochotnika, aby jej pomóc. Chce po prostu wypełnić kolejne zadanie. Z biegiem czasu z zaskoczeniem odkrywa, że coraz bardziej zależy mu na Uli. Dziewczyna jednak cały czas go odpycha… Jaka tajemnica połączy tych oboje? Czy Ula pozwoli Jankowi zbliżyć się do siebie? Czy mają szansę być razem?

3. "SAMOTNY WILK" John Grisham

Sebastian Rudd nie jest typowym prawnikiem. Rolę jego biura pełni kuloodporna furgonetka z dostępem do bezprzewodowego internetu, wyposażona w barek, małą lodówkę, wygodne skórzane fotele, broń ukrytą w schowku i solidnie uzbrojonego kierowcę. Nie ma kancelarii, partnerów, współpracowników i tylko jednego podwładnego, który pełni funkcję kierowcy, ochroniarza, urzędnika sądowego i powiernika. Mieszka samotnie w małym, ale niezwykle bezpiecznym mieszkaniu na ostatnim piętrze, którego głównym meblem jest zabytkowy stół bilardowy. Popija burbona i nosi broń. Sebastian broni tych, których inni prawnicy omijają szerokim łukiem. Dlaczego właśnie ich? Ponieważ uważa, że każdy ma prawo do sprawiedliwego procesu, nawet jeśli on sam musi grać nieczysto, by osiągnąć ten cel. Równie mocno jak niesprawiedliwości, nie znosi firm ubezpieczeniowych, banków i korporacji. I nie ufa władzy, choć w jakimś sensie ją reprezentuje.

4. "KRYPTA" Boyd Morrison

Inżynier Tyler Locke odbiera anonimowy telefon z informacją o porwaniu ojca i bombie podłożonej na pokładzie promu. Do eksplozji pozostało dwadzieścia minut. Aby zatrzymać mechanizm zegarowy, musi rozwiązać starogrecką łamigłówkę. W wyścigu z czasem i bezwzględnym bandytą towarzyszy Tylerowi znana dziennikarka, Stacy Benedict. Wykorzystując wskazówki zawarte w antycznym kodeksie przez greckiego wynalazcę Archimedesa, wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Do liczącej ponad dwa tysiące lat tajemnicy doprowadzi ich maszyna szyfrująca, którą skonstruował sam geniusz z Syrakuz. Próbując ocalić swoich najbliższych, a jednocześnie zapobiec potwornemu zamachowi, Tyler i Stacy odwiedzają Wielką Brytanię, Włochy, Niemcy i Grecję. Tragiczny sens legendy króla Midasa odkrywają jednak dopiero na ulicach Nowego Jorku…

5. "JEJ AFGANISTAN. HISTORIA ŻOŁNIERZA W SPÓDNICY" Magdalena Pilor

Czy kobieta na wojnie się maluje? Czy tęskni za domem bardziej niż mężczyzna? Czy śmierć bliskich bardziej ją dotyka? Jak radzi sobie w męskim świecie i w ekstremalnych warunkach? Dlaczego kobiety wyjeżdżają na misje i jak zmienia to ich życie?
„Jej Afganistan” to obraz wojny widzianej oczami Polek służących na misji, efekt długich i szczerych rozmów autorki, która sama spędziła rok w Ghazni. Książka ma postać intymnych listów poruszających tematy nieobecne dotąd w powszechnej 
świadomości, wypierane z oficjalnych komunikatów, przemilczane przez korespondentów.
Niebezpieczeństwo, stres, rozłąka z domem, klaustrofobiczna atmosfera obozu i bliska obecność dużej grupy samotnych mężczyzn - to jest „Jej Afganistan”.

A może i Ciebie zachęciła któraś z tych pozycji? Podzielcie się ze mną swoimi refleksami na temat stosika oraz książek, które chcielibyście przeczytać w najbliższych czasie, pozostawiając komentarz poniżej :)

5 komentarzy:

 1. Właśnie skończyłam Samotnego wilka. Moja pierwsza książka autora i zdecydowanie udana lektura :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory przeczytała już kilka pozycji Grishama i wiem, że jest dobry :) A w tej fabuła mnie powaliła, dlatego postanowiłam ją szybko kupić :)

   Usuń
 2. nowy Grisham ❤
  ,,Dziewczyna o kruchym sercu" też wygląda zachęcająco...
  pozazdrościć stosiku...u mnie brak funduszy 😢

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko ogarnę egzemplarze przedpremierowe książek, to na pewno zabiorę się za swój stosik i napisze do nich recenzje :)

   Usuń
 3. Piękny stosik! Mam podobną zakładkę "Nie śpię, bo czytam" :D Jednak teraz nie czytam, od przedwczoraj...Mam problem, bo przeczytałam "Pani noc" i nic już po tym mi się nie podoba...chociaż mam masę książek w domu jeszcze nieprzeczytanych i nawet nowych, bo wczoraj miałam dostawę, ale co coś zacznę to wydaje mi się takie nijakie...

  OdpowiedzUsuń

Jeśli lubisz mojego bloga, to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :)